Марійський духовний центр ЗАРВАНИЦЯ

У Зарваниці в новозбудованому та нещодавно відкритому Багатофункціональному навчально-просвітницькому центрі з 01 по 02 червня проходили дні духовної віднови для директорів шкіл м. Тернополя та працівників управління освіти і науки Тернопільської міської ради. Головна тема зустрічі: «Плекання духовних та моральних цінностей – основа успішного освітнього процесу».

Голова Патріаршої комісії у справах освіти і виховання о. Петро Майба (СДБ) представив наступні важливі доповіді: «Зустріч Ісуса з Самарянкою: зустріч людини з Богом в сьогоднішніх реаліях» та «Жертва Христа в Євангелії від Івана: правильне формування та реалізація освітнього процесу». Учасники мали можливість ознайомитися із перлиною духовного життя – Марійським духовним центром «Зарваниця». Вони молитовно пройшли Хресну дорогу, жертвуючи її за спільне для цілого українського народу намірення – припинення війни, мир та перемогу.

На другий день зустрічі о. Микола Медюх, викладач Тернопільської Архиєпархіальної вищої духовної семінарії ім. Патріарха Йосифа Сліпого, відповідальний за духовно-просвітницьку місію в МДЦ «Зарваниця», представив доповідь на тему: «Полюбіть правду і правда визволить вас». о. д-р Іван Січкарик, референт зовнішніх зв’язків Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, викладач Тернопільської Архиєпархіальної вищої духовної семінарії ім. Патріарха Йосифа Сліпого, вже на рівні біблійному висвітлив проблематики та завдання в освітньому процесі у доповіді на тему: «Святе Письмо – джерело для правильного духовно-морального виховання особи». о. митрат Володимир Фірман поділився досвідом соціального служіння Церкви, а саме Марійського духовного центру в різних напрямках господарської діяльності, завдяки якій реалізуються численні соціальні суспільно-важливі проекти для добра церковної спільноти та народу.

У завершальній зустрічі відбулося ділення, підведення підсумків та представлення напрямних для подальшої реалізації їх в освітніх закладах на основі плекання духовних та моральних цінностей, які є головною базою як виховання так і освітнього процесу.

Начальник управління освіти і науки Тернопільської міської ради пані Ольга Похиляк подякувала усім учасникам завершальним словом та висловила великі сподівання на плідну співпрацю в реалізації спільної місії – правильне виховання та навчання школярів та усіх, хто є задіяних до цього важливого процесу. Захід завершився подячним молебнем до Богородиці, який відслужили в парафіяльній церкві у стіп чудотворної ікони Зарваницької Матері Божої.

о.  д-р Іван Січкарик

3,5K views

З 26 по 28 травня у Марійському духовному центрі «Зарваниця» тривали реколекції для лідерів мирянських спільнот УГКЦ на тему «Зміцнення мирянського служіння на парафіях та сприяння християнським цінностям». На духовну віднову прибули представники з Львівської, Івано-Франківської, Тернопільсько-Зборівської архиєпархій та Бучацької єпархії. Участь у формаційній зустрічі взяв голова Патріаршої комісії у справах родини і мирян – Юрій Підлісний. Тернопільсько-Зборівську  митрополію представляла Анна Зварич – голова комісії у справах родини і мирян.

Духовні науки для лідерів мирянських спільнот виголошував отець Корнилій Віктор Яремак (ЧСВВ). В часі зустрічей учасники роздумували над Словом Божим, його значенням у житті людини, у житті християнина. «Завдання і місія християнина нести науку і Царство Боже для інших. Ставши автентичними християнами ми можемо впливати на суспільство і показувати, що те, що пропонує Христос краще, ніж те, що суспільство само придумує. За правдою потрібно йти, її визнавати, з нею годитися, нею жити. Особистий приклад християнина є дуже важливий», – наголошував отець-реколектант.

Робочий день розпочинався з Божественної Літургії, також учасники молилися Хресну дорогу, розважали над стражданнями і терпіннями Ісуса Христа, і яке значення мають страждання у житті людини.

На добру згадку про час духовного відпочинку сотрудник МДЦ о. Ігор Засійбіда вручив усім учасникам символічні презенти із Зарваницької землі.  На завершення присутні відвідали парафіяльний храм Пресвятої Трійці та Покрови Пресвятої Богородиці та приступили до чудотворної ікони Зарваницької Матері Божої, а також молилися подячний молебень у малій базиліці Зарваницької Богородиці.

повідомила Анна Зварич

526 views

27 травня, в чудовий суботній день, Зарваниця повнилася молитвою, радістю та багатьма-багатьма усмішками дітей Небесної Неньки, які прибули  до Марійському духовному центрі «Зарваниця», щоби взяти участь в VІ Всеукраїнській прощі Марійських та Вівтарних дружин. Цьогорічне паломництво присвячене двом важливим подіям: 400-річчю мученицької смерті священномученика Йосафата та 90-річчю з дня народження патріарха Любомира Гузара.

Кілька тисяч юних та маленьких паломників єдналися у молитві, просили у Небесної Матері перемоги для України й порятунку для нашого народу. Архиєрейську Святу  Літургію на головному подіумі МДЦ  очолив архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк у співслужінні численних душпастирів, відповідальних за спільноти. По завершенні Богослужіння відбулася важлива подія для майбутніх членів Марійської і Вівтарної дружин, адже митрополит здійснив урочисту посвяту нових членів спільнот, а також уділив архиєрейське благословення.

Після обіду програма паломництва була дуже насиченою й веселою. Під керівництвом аніматорів та студентів Тернопільської вищої духовної семінарії ім. патріарха Й. Сліпого діти танцювали патріотичні банси, слухали цікаві науки, молилися Хресну дорогу, долучилися до квесту, який подарував усім позитивні емоції та радість. Також відбулася цікава духовно-мистецька програма, за участі членів спільнот, координатора Марійських спільнот Тернопільсько-Зборівської архиєпархії о. Василя Брони та гурту «В ритмі серця» Тернопільської семінарії.

Завершилася проща Молебнем до Пресвятої Богородиці, нагородженням переможців та вже традиційним флешмобом, який подарував відчуття гордості й продемонстрував, що Україна завжди буде єдиною і цілісною.

пресслужба МДЦ

2,3K views

21-24 травня у Марійському духовному центрі «Зарваниця» відбулася зустріч Патріаршої комісії у cправах духовенства УГКЦ, яку очолив голова комісії преосвященний владика Богдан Данило, правлячий архиєрей Пармської єпархії. Організатором проведення цьогорічної зустрічі була Вища духовна семінарія імені Патріарха Йосифа Сліпого, а саме ректор протоієрей Іван Римар. У робочих засіданнях взяли участь: о. Андрій Онуферко – голова Підкомісії у справах формації та постійного супроводу священства, о. Богдан Прах – ректор Українського католицького університету, о. Мирон Бендик – ректор Дрогобицької духовної семінарії, о. Олег Каськів – ректор Івано-Франківської богословської академії, о. Ігор Бойко – ректор Львівської духовної семінарії, о. Петро Жук – ректор Київської духовної семінарії, о. Тарас Путько – ректор Івано-Франківської духовної семінарії, о. Пантелеймон Трофімов – ректор Васильянського інституту філософсько-богословських студій та п. Наталія Цюпка – секретар комісії.

Кожен день розпочинався зі спільної молитви – Утрені та Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолював владика Богдан у співслужінні ректорів духовних семінарій та священнослужителів Марійського духовного центру. Впродовж чотирьох днів відбулося вісім робочих зустрічей, на яких учасники розглянули головні виклики, з якими зустрічається духовенство у час війни: родина – домашня церква: душпастирський супровід, біженці та внутрішньо переміщені особи: виклики та потреби, свячення, призначення, супровід та фінансова підтримка клиру та їх родин.

Опісля відбулося голосування та було обрано нового заступника голови комісії. Отець Ігор Бойко, який останніх 5 років обіймав посаду заступника голови з семінарійного виховання передав обов’язки отцю Петру Жуку – ректору Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

У понеділок 22 травня комісію відвідав архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк, він привітав владику Богдана Данила з Днем народження, подякував за його сумлінне служіння Церкві.

Під час засідань комісії було запрошено робочу групу хабу ментального здоровʼя «ДіяТи»: п. Марію Тракало, о. Андрія Сивака та п. Марію Ярему, які представили програму чотирьох модулів для ректорату та семінаристів. Наступну зустріч відвідав п. Богдан Трояновський, який висловив думки про родину як домашню церкву. Беручи до уваги контекст війни в Україні, учасники робочої групи зустрілися з о. Миколою Медюхом – адміністратором будинку прочанина та внутрішньо переміщеними особами, які проживають у Зарваниці.

Наступного дня на запрошення отця Івана Римара, учасники відвідали місто Збараж та Збаразький замок. Поїздка стала чудовою нагодою у неформальному спілкуванні поділитися подіями, викликами, труднощами та успіхами семінарійного життя.

Останнього дня відбулася завершальне засідання, на якому були підбиті підсумки праці підкомісії у справах формації та постійного супроводу духовенства, та підкомісії у справах семінарійного виховання. Учасники визначили чіткі завдання та цілі на наступний рік. А відтак були обрані дати для програми Формації форматорів, яка відбудеться 20-24 листопада у м. Львові для духівників та префектів семінарій УГКЦ в Україні.

Наступна річна зустріч Патріаршої Комісії відбудеться у м. Римі 12-15 травня 2024 року.

бр. Олег Кутрань

240 views

«Ви пізнаєте правду і правда визволить вас…» (Ів. 31, 32).
Поняття «правди» і її місця та ролі у суспільстві стояло і стоїть доволі гостро – незалежно у якому часовому зрізі ми живемо. Як цю правду донести, де її шукати, як її боронити, чи є безпечно її свідчити – це були ключові питання формаційної зустрічі керівників закладів загальної середньої освіти та завідувачів дошкільних закладів Підволочиської і Скориківської ОТГ.

Явище профетизму у Старому Завіті і уклад життя з його принципами «око за око, зуб за зуб» у Новому Завіті, перехідною ланкою між якими була постать Івана Хрестителя, розквітло в месіанстві Ісуса Христа, який наголошував, що він не прийшов змінювати закон, а доповнити, і доповнити його великою любов’ю, про яку апостол Павло писав, що якщо вона справжня – то непроминаюча! На цій формаційній зустрічі лейтмотивом були слова патріарха Йосифа Сліпого, який писав, що «християнська Родина і Рідна Українська Школа – це передумови здорового виховання прийдешніх поколінь!», а «Наука – це один з наріжних каменів-стовпів відродження і сили народу…» («Заповіт») і якщо християнська родина буде у гармонії з українською школою – то тільки тоді це стане запорукою успішного будування «рідної хати», про що неодноразово наголошував митрополит Андрей Шептицький у своїх посланнях до свідомої української інтелігенції.

Шукаючи відповіді на поставлені вище запитання, гортаючи сторінки Святого Письма, ми роздумували над євангельськими істинами про світло, яким є Христос і, наслідуючи якого, ми ніколи не будемо ходити у темряві і не будемо рабами гріха «…бо кожен, хто чинить гріх – гріха невільник!» (Ів. 31, 34), а хто є поневолений гріхом, той ніколи не свідчитиме правди, той не має правдивої любові… Бо навіть коли й казатимемо правду, але не матимемо любові, то мимохіть станемо критиканами, а не маючи Божої любові, але маючи загострене почуття справедливості – ми поступово стаємо жорстокими, а навіть маючи добре виховання, але не маючи любові – ми стаємо дволикими! Єдиним гарантом нашої святості (ставили навіть питання чи є важко бути святим?) є Божий Закон, виконуючи який, ми завжди перебуватимемо в Любові – «… заповідь нову даю вам: щоб ви любили один одного!» (пор. Ів. 13, 34).

У духовному житті немає місця для аматорства, лінивства, байдужості, а тільки наполегливість, велике бажання змінювати себе і «великого бажати» будуть тими допоміжниками в особистому зростанні та яскравим прикладом (світлом) для молодого покоління, з якого ми маємо викристалізувати, виплекати провідну українську еліту, яка не буде вдягати вишиванку і розкрадати бюджетні кошти!!! «Дорожні знаки» на шляху до Небесного Царства ми намагалися розгледіти наочно на нашому повсякденному служінні, щоб ми не стали «гробами побіленими» і не були у числі тих, кому забракло «оливи»; ми шукали «цензора в собі», щоб часом від нас не залишилась «сама лиш оболонка».

Ця перша зустріч у такому реколекційно-пізнавальному форматі для багатьох стала приємною несподіванкою, бо живемо у часі, в якому так мало справжньої тиші… І цю тишу, яку лісове птаство намагалося розбавити своїм співом, але насправді додавало цій тиші ще більшого шарму і змушувало кожну душу дивуватися і милуватися, ми «смакували», коли йшли Хресною Дорогою… Вона, ця молитовна стежина, здалася нам дуже короткою, ми навіть не відчули того, що минав час, що сутінки щораз більше сковували наші кроки, а телефонний ліхтарик світив щораз яскравіше, а ми піднімалися вверх, до «Українського Єрусалиму» і кожен мав нагоду попросити у Всевишнього заступництва для воїна-батька-чоловіка-брата, друга чи просто знайомого, ми молилися за одужання поранених, за дар терпеливості і мужності для полонених… і своєю молитвою-жертвою наближали день нашої Перемоги.

Не менше здивування в учасників зустрічі викликав і досвід соціального служіння нашої Церкви, яким поділився ректор Марійського духовного центру о. Володимир Фірман, який, демонструючи досягнення і здобутки у цій царині, ще раз засвідчив, що є запорукою успішного будівництва «рідної хати», що ми втілюємо у життя ідеї Митрополита і намагаємося служити людям у різних площинах, скеровуючи вектори своєї багатогранної діяльності на благо Церкви і народу. Свідченням цього є відкриття багатофункціонального навчально-просвітницького центру, який напередодні було урочисто відкрито і освячено Главою і Отцем УГКЦ Блаженнішим Святославом.

Висловлюємо свою вдячність і шанування очільникам відділів освіти Підволочиської селищної Ради – п. Галині Сакевич та Скориківскої сільської Ради – п. Тетяні Дячук, що дали можливість своїм колегам зачерпнути «живої води», зарядити світильник душі, бо всі ми розуміємо, що

«.. треба жити… це зветься досвід, витримка і гарт.

І наперед не треба ворожити і за минулим плакати не варт!»

Ліна Костенко

о. Микола Медюх

451 views

Графік прощ на 2023 рік

Квітень

14.04 – Театралізована Хресна Дорога

16.04 – Воскресіння Христове

Травень

13.05 Проща Руху “Матері в молитві”

25.05 – Вознесіння Господнє

27.05 Проща Марійських та вівтарних дружин

Червень

04.06 Зіслання Святого Духа

10.06 Проща медичних працівників

11.06 Проща спільноти “Подружні зустрічі”

17.06 Проща дружин священників

24.06 Проща агропром. компл. і аграріїв

Липень

01.07 – Проща працівників облспоживспілки

02.07 – Проща працівників податкової служби

16.07 – Всеукраїнська проща

 

Серпень

13.08 – Проща «Обленерго»

28.08 – Успіння Пресвятої Богородиці

 

Вересень

10.09 – ПАТ «Тернопільгаз»

15.09 – Проща прац. ліс. та мисл. госп.

17.09 – Проща працівників ДСНС

23.09 – Проща освітян

24.09 – Проща пасічників

37 views

З 16 по 19 травня у Марійському духовному центрі «Зарваниця»   відбулася Дев’яносто четверта сесія Архиєрейського Синоду Української греко-католицької церкви в Україні, який очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Проходило засідання у новозбудованому багатофункціональному навчально-просвітницькому центрі. Першого дня Блаженніший Святослав освятив каплицю та благословив приміщення зведеного центру, який призначений служити для добра УГКЦ та українського народу.

Натхненником для будівництва унікального центру став митрополит Андрей Шептицький, який завжди дбав про належну освіту для української молоді. Чимало коштів митрополит Андрей вкладав у освітні програми, організував близько 100 експериментальних сільських шкіл з садівництва та городництва на Галичині, Прикарпатті й Волині.

У багатофункціональному центрі організовуватимуться вишколи для молоді, Школа молодого лідера, курси для катехітів, реколекції для різних молодіжних організацій, освітян, держслужбовців та спеціалістів інших сфер діяльності, проводитимуться зустрічі з відомими діячами. У майбутньому тут організовуватимуться лекції з: аграрного туризму, СГ менеджменту, СГ страхування, відновлювальної енергетики, кооперації й інших сучасних напрямів. Відбуватимуться зустрічі з провідними спеціалістами , які ознайомлюватимуть з новими методами виробництва продукції. Окремо планується організувати реабілітаційні курси для військовослужбовців та учасників бойових дій.

18 травня, у Всесвітній день вишиванки, єпископи Архиєрейського Синоду, священники Марійського духовного центру  та семінаристи Тернопільської вищої духовної семінарії ім. патріарха Йосифа Сліпого долучилися до Всеукраїнської акції та одягли вишиті сорочки, які є особливою ознакою нашої національної ідентичності та об’єднують всіх українців у час випробування.

 

52 views

13 травня, у переддень свята матері, з благословення архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Василія (Семенюка) відбулося Шістнадцяте паломництво учасниць руху «Матері в молитві» Тернопільсько-Зборівської архиєпархії до Зарваниці. Група матерів та члени їхніх родин подолали шлях до Марійського духовного центру, жертвуючи свої молитви за перемогу України, припинення війни, за щасливу долю своїх дітей, всієї України. Очолив пішу ходу духівник руху о. Василь Чамарник.

Прибувши до святого місця паломники молилися Молебень перед чудотворною іконою Зарваницької Матері Божої у парафіяльному храмі. Опісля на подіумі Марійського духовного центру  відбулася Архиєрейська Свята Літургія, яку очолив архиєпископ і митрополит Василій у співслужінні ректора МДЦ о. м. Володимира Фірмана, духівника спільноти о. Василя Чамарника та багатьох інших душпастирів, що разом з парафіянами прибули на прощу до Зарваниці. Після богослужіння владика подякував усім присутнім за свідчення великої віри, яка відчувається у цьому святому місці, за жертовність і постійну молитву, адже Україна зараз дуже потребує нашої молитви. Подякував організаторам пішого паломництва матерів, духівнику руху «Матері в молитві» о. Василю Чамарнику та п. Ользі Білик.

пресслужба МДЦ

23 views

Духовно-відпочинкову мандрівку до Марійського духовного центру «Зарваниця» з нагоди Дня матері організували Карітас Івано-Франківськ для матерів загиблих героїв України. Подорож отримала назву «В обіймах Марії». Організатори зазначають, що «В обіймах Марії» – це можливість побачити у Богородиці Маму. Маму, яка розуміє і хоче бути поруч, бо пройшла шляхом терпіння та болю втрати Сина… Марійський духовний центр – місце особливе й благодатне, як кажуть, обране Богородицею. Саме тут, в тиші, серед святинь, можна відчути обійми Марії».

Перший день мандрівки був непростим, адже кожна із учасниць пережила невимовну втрату. Хтось у 2014 році, а хтось зовсім недавно, але біль цих жінок – спільний. Тому важливо, щоб матері Героїв відчували підтримку та знали, що вони не одні. У спільному колі зі священниками та психологами матері знайомились, ділитись емоціями, почуттями, переживаннями.

Нічні чування – важлива частина мандрівки, адже молитва має величезну силу, зцілює душу, заспокоює її. Кожна мама мала час слухання, тиші, особистої розмови з Богом, духовної розмови зі священником.

https://www.facebook.com/

3 views

13 травня, напередодні Дня матері, у Марійському духовному центрі «Зарваниця» відбулася традиційна молитовна зустріч з родинами військовослужбовців, загиблих у війні проти загарбником. Участь у зустрічі взяли матері, батьки, дружини та діти героїв. Супроводжував сім’ї о. Микола Квич, головний капелан Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.

Центральною подією зустрічі стала Свята Літургія, в якій взяли участь родини героїв. Очолив спільну молитву в малій базиліці Зарваницької Матері Божої адміністратор малої базиліки о. м. Дмитро Квич у співслужінні численних священнослужителів. Участь у молитві також взяв голова Тернопільської обласної військової адміністрації п. Володимир Труш, разом зі своїми заступниками.

Після Божественної Літургії архиєпископ Василій сердечними словами привітав родини загиблих захисників, склав щирі співчуття та висловив підтримку,  зазначивши, що Марія, яка пережила смерть свого Сина, заради нашого спасіння, зрозуміє кожну матір, батька, дружину й дітей, які втратили на війні найдорожчих. Архиєрей подякував Голові Тернопільської ОВА за організацію паломництва й підтримку родин героїв.

Відтак у каплиці над джерелом відбулося освячення води. Також  митрополит Василій разом з сім’ями загиблих молилися панахиду за душі всіх військових, які поклали життя за незалежність  і кращу долю України. Завершилося паломництва висадкою Алеї пам’яті «Він вітром тобі шепотітиме «мамо»» біля купелі cвятої Анни.

 

6 views