Марійський духовний центр ЗАРВАНИЦЯ

Пластуни здійснили пішу прощу до Зарваниці за мир в Україні та з нагоди 160-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького

by o.igor
33

14-15 червня 2025 року, з благословення архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського УГКЦ Теодора Мартинюка, відбулася піша проща пластунів із села Заздрість до Зарваниці. Паломництво було присвячене 160-й річниці від дня народження Слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького – одного з найбільших духовних і національних провідників українського народу та великого добродія українського скаутського руху – Пласту.

Цьогорічна тема прощі – “Як будувати рідну хату?” – надихнула учасників задуматися над духовними, моральними та національними основами майбутнього України. Основним наміренням прощі була молитва за справедливий мир в Україні, за наших воїнів-захисників, а також глибше пізнання постаті Митрополита Андрея – його жертовної любові до Бога, Церкви і українського народу.

Проща розпочалася у Домі-музеї Патріарха Йосифа Сліпого, після чого пластуни вирушили у путь, молячись Хресну дорогу Патріарха. Протягом дороги молодь мала можливість приступити до Таїнства Сповіді, поспілкуватися з духовними наставниками та взяти участь у гутірках.

Серед тем гутірок були:

  • “Митрополит Андрей і Пласт” – о. д-р Ігор Драпак, ОХ
  • “Як будувати рідну хату?” – о. Дмитро Онуфрик

Учасники прощі – пластуни різного віку, наймолодшому було лише 6 років. На підході до Зарваниці паломників урочисто зустрів о. Володимир Топоровський, декан і пластун-приятель.

У Зарваниці спільно відслужили Молебень до Пресвятої Богородиці, після чого відбулася Божественна Літургія у Гробі Господньому в Українському Єрусалимі. Її очолив о. Андрій Говера, у співслужінні з о. Володимиром Козаком (комендантом прощі), о. Михайлом Терновим (бунчужним) та о. Дмитром Онуфриком (писарем). Літургійний спів провадили самі пластуни.

По завершенні богослужіння учасники отримали пам’ятні відзначки та літературу про Митрополита Андрея. Увечері відбулася пластова ватра, де молодь співала патріотичних пісень у братерській атмосфері біля вогню.

У неділю, 15 червня, Літургію очолив Преосвященний владика Дмитро Григорак, ЧСВВ, який звернувся до пластунів зі словом про святість і жертовність Митрополита Андрея. Владика наголосив на важливості любові до Бога та Батьківщини як життєвих орієнтирів кожного молодого українця.

Після Літургії учасники вирушили до джерела в Зарваниці, де владика освятив воду та окропив прочан на благословення. Після обіду та спілкування з владикою пластуни повернулися додому, духовно збагачені та натхненні прикладом великого митрополита.

Провідники прощі:

  • пл.сен.пр. о. Володимир Козак, ОХ – комендант прощі
  • ст.пл. о. Михайло Терновий – бунчужний
  • ст.пл.прих. о. Дмитро Онуфрик – писар

Провід прощі висловлює щиру вдячність за підтримку та духовну опіку:

  • Митрополиту Теодору, пл.сен. ОХ
  • Архиєпископу Василю Семенюку
  • Владиці Дмитру Григораку, пл.сен. ОХ
  • Владиці Володимиру Фірману
  • о. д-ру митрату Андрію Говері, пл.сен.дов.
  • о. Івану Римару, ректору ТВДС
  • о. Петру Глібчуку, економові семінарії, та семінаристам
  • о. Володимиру Топоровському, декану, пл.прих.
  • Усім священникам, виховникам, капеланам і пластунам, які долучилися до організації та участі в цій духовній мандрівці.

пресслужба Тернопільсько-Зборівської архиєпархії

Вам може також сподобатися