Марійський духовний центр ЗАРВАНИЦЯ

Педагогіці стійкості навчалися вчителі Великоберезовицької СР у Зарваниці

by Vira Shpuniar
281 перегляди

Після любові до Бога й родини повинна бути любов до свого українського народу й Батьківщини. Зі своїм народом та Батьківщиною ти зв’язаний не тільки спільною вірою, що її вважаємо найбільшим добром, і святим обрядом, яким дорожимо, – але ще і спільною мовою та звичаями. І тією землицею святою, на якій разом проживаємо… І цілою віковою минувшиною, і спільною українською кров’ю, і спільним добром, і спільною майбутністю… І спільним бажанням та потребами, і спільними терпіннями і злиднями. (Пастирське послання «Найбільша заповідь», 1901)

За підтримки Патріаршої комісії з питань освіти і виховання УГКЦ у Марійському духовному центрі «Зарваниця» з 25 по 27 січня 2024 р. для педагогів ЗДО, ЗЗСО Великоберезовицької селищної ради організовані і проведені навчальні курси «Педагогіка стійкості». У програмі очної сесії педагоги брали участь у Божественній Літургії у каплиці Зарваницької Матері Божої НПЦ. За бажанням  учасники мали можливість приступити до Святої Сповіді. Навчання і прочитання Святого Письма,  цікаву і змістовну науку із Словом Божим  проводив  о. ліц. Іван Зозуля, голова Комісії з питань освіти і виховання Тернопільсько- Зборівської архиєпархії.

Щодо проблеми «Формуємо стійкість. Нові маршрути – для нових умов», «Антикризова педагогіка та емоційна грамотність» виступила Ганна Зварич, кандидат педагогічних наук, заступник директора департаменту освіти І науки Тернопільської ОВА.

«Формування духовної стійкості у складні часи» презентував і ділився досвідом о. Микола Медюх екс-голова Комісії з питань освіти і виховання.

Своїм підходом до вивченої проблеми щодо «Формування духовної стійкості у складні часи» мав змогу поділитися о. Роман Габрилей, настоятель Храму Вознесіння Господнього с. Настасів.

Сучасна проблема співпраці людей, створення кооперативів праці, активізації роботи  на місцях щодо підприємницької діяльності заохочував у своїй розмові про «Соціальне партнерство і соціальне служіння УГКЦ», о. ліц. Василь Куриляк сотрудник Малої базиліки Зарваницької Матері Божої.

Про психологію і духовність під час війни щодо «Розпізнавання тривожних станів. Ознаки розладів» цікаво і доступно, пов’язуючи теорію з практикою зумів знайти і пояснити о. ліц. Петро Майба СДБ, Голова Комісії з питань освіти і виховання УГКЦ.

У модулі курсів, сплановано і взяті до уваги були актуальні і  важливі  теми лекцій, практичні і цікаві форми спілкування, організовані діалогові майданчики, дискусії проблемних запитань та проаналізованих ситуацій щодо стабілізації і шляхів  відновлення стійкості у роботі педагогів у закладах освіти.

Підсумки очної сесії курсів, обговорення подальших планів навчання, співпраці і зустрічей освітнього процесу, з метою формування освітніх лідерів антикризової педагогіки і духовно-психологічного  супроводу учнів та освітян провели Ганна Зварич, о. ліц. Іван Зозуля, о. ліц. Петро Майба.

Всі учасники курсів, пройшовши навчання, прослухавши акредитовану програму , щодо «Формування психологічної та духовної стійкості шляхом ціннісно-орієнтованого підходу і супроводу в освітньому процесі», отримали Сертифікат про підвищення кваліфікації тривалістю – 30 годин.

Щира подяка організаторам  за знання, за таку плідну   та творчу працю, настанови, навчання. Матінці Божій, Господу за можливість бути у Зарваниці. Усім учасникам Божого благословіння та натхнення у такій важливій педагогічній справі для усіх нас.

Повідомила  Ольга Демида

Вам може також сподобатися