Марійський духовний центр ЗАРВАНИЦЯ

У Бельгії відбулася зустріч ректорів Марійських духовних центрів Європи

by Vira Shpuniar
483 перегляди

У Марійському санктуаріумі в Бано (Banneux) з 17 по 20 жовтня 2023 р. проходила щорічна міжнародна зустріч ректорів «Марійського європейського зв’язку» (The European Marian Network). До цієї мережі Марійських духовних центрів входить 22 святих місця.

З благословення архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Василія Семенюка Марійський духовний центр «Зарваницю», а в даний драматичний час війни також цілу Україну, представили о. д-р Іван Січкарик, референт зовнішніх зв’язків Тернопільсько-Зборівської архиєпархії та о. Ігор Засійбіда, сотрудник Малої базиліки Зарваницької Матері Божої та адміністратор Багатофункціонального навчально-просвітницького центру в МДЦ «Зарваниця».

Ректор санктуарію в Бано монсеньйор Лео Пальм на початку зустрічі представив історію святині, а також духовну та соціальну діяльність Марійського центру. В конференціях взяли участь місцевий єпископ дієцезії Льєж Жан-П’єр Дельвіль. Він в історичній перспективі розповів про рабина та його родину, які під час Другої світової війни переховувалися від німецьких солдатів в цьому санктуаріумі, а також той факт, що рабин мав видіння Пресвятої Богородиці.

На зустріч з ректорами Марійських святинь прибув апостольський нунцій у Бельгії архиєпископ Франко Коппола, який поділився з присутніми своїм досвідом служіння та духовного пережиття в сантуарію в Гваделупі (Мексика).

Під час представлення кожного духовного центру, ректори у своїх звітах подали аналіз діяльності Марійських святинь після пандемії. Спільно були розпрацьовані нові напрямні для подальшого розгляду та застосування, щоб покращити душпастирську опіку паломників.

Іншою головною темою, яка постійно звучала – це питання війни в Україні. У всіх Марійських духовних центрах кожного дня моляться за мир в нашій державі, а також кожний санктуарій відповідно до його можливостей прийняв і далі приймає біженців з України та надає різносторонню допомогу. В святині Бано, на знак підтримки українського народу, є виставлені 2 великі жовто-блакитні прапори: один – біля місця об’явлення Богородиці, а другий – у головній церкві.

Під час спільної молитви українська делегація запалила свічку-миру, а далі була вервиця на різних мовах за мир в Україні та за мир в інших країнах світу, де є війна.

Делегація з України висловила подяку усім за надзвичайно важливу підтримку і прояв як братерської християнської любові так і людської солідарності. Також був представлений звіт як саме Марійський Духовний Центр «Зарваниця» бере активну участь в наданні притулку та допомоги тим людям, які, через обставини війни, втратили все і є змушені розпочинати, фактично, своє життя з початку.

На завершення з’їзду монсеньйор Лео Пальм спільно із ректорами відслужив подячну Божественну Літургію.

 Наступна зустріч представників Марійських духовних центрів Європи відбудеться в 2024 р. у Хорватії у чудотворному місці Марія-Бистриця.

Довідка: Бано (Banneux) це є відпустове місце у Бельгії, неподалік від міста Льєж, де у 1933 році об’явилася Діва Марія. Санктуарій був заснований тут у 1949 році.

У 1933 році Богородиця кілька разів об’являлась дванадцятирічній Маріетті. Діва Марія привела дівчинку до джерела, вода з якого виявилась цілющою. Це місце стало паломницьким і в 1938 році недалеко була побудована лікарня. А згодом біля джерела звели церкву, капличку та Хресну дорогу. Під час одної з зустрічей Марія назвала себе покровителькою бідних та усіх націй. Під її покров прийшли також і українці, поставивши тут пам’ятну каплицю на згадку 1000-ліття хрещення нашого народу.

повідомив о. д-р Іван Січкарик

Вам може також сподобатися