Марійський духовний центр ЗАРВАНИЦЯ

У Зарваниці відбулася єпископська хіротонія владики Володимира Фірмана

by Vira Shpuniar
2,6K перегляди

У неділю,  27 серпня, у переддень празника Успіння Пресвятої Богородиці, у Марійському духовному центрі «Зарваниця» відбулася особливо хвилююча й благодатна подія – Архиєрейська хіротонія о. м. Володимира Фірмана, ректора Марійського духовного центру. Владика Володимир став єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ  з титулярним осідком Ліміси.

Архиєрейську святу Літургію в малій базиліці Зарваницької Богородиці (на подіумі) очолив Патріарх Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук – головний святитель, співсвятителі: архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський  Василій Семенюк та єпископ єпархії Святого Йосафата із осідком у м. Парма (штат Огайо, США) владика Богдан Данило. Разом з архієреями співслужили більше двадцяти єпископів Української Греко-Католицької Церкви, єпископи Римо-католицької церкви та священнослужителі нашої архиєпархії, з усієї України і з закордону.

У Літургії численно взяли участь монашество й вірні, представники влади, військовослужбовці, рідні та друзі новопоставленого архиєрея, складаючи свої молитви за добре і ревне його служіння. Тисячі мирян долучалися до спільної молитви за допомогою трансляції наживо, яку здіснювало «Живе Телебачення».
Розпочався чин архиєрейської хіротонії з публічного визнання віри, яке владика Володимир тричі зачитав перед  присутніми, після чого власноруч підписане визнання передав отцю і Главі УГКЦ Святославові. У часі Богослужіння Блаженніший  разом зі співслужителями рукоположили владику Володимира на єпископа.

Блаженніший Святослав у своєму слові підкреслив: “Ми сьогодні переживаємо обомбливо благодатну хвилю. Господь зібрав нас у цьому місці, щоб дати несказанний, небесний дар – великий знак своєї любові до України і українського народу. Сьогодні ми особливо хочемо просити Бога дару перемоги над несправедливим російським загарбником і молимося за наше війського. Але знаком великої любові Господа до нас є народження нового єпископа, наслідника апостолів у лоні нашої Церкви. Бог почув плач свого народу і посилає знак своєї любові свого пастора, якому доручає вести цей народ до життя вічного”. Роздумуючи над Божим словом, яке звучало цього дня, Патріарх наголосив, що на відміну від юнака, який втратив покликання, владика Володимир зберіг, отримав своє покликання.

Після молитви з подячним словом до присутніх звернувся владика Володимир: “Хочу висловити слова подяки Пресвятій Богородиці, любов і опіку якої я відчував по-особливому, бо народився і виріс у Зарваниці, місці, де присутність і відчуття Божої Матері є так реально ознаменовані тими чудесами, які відбувалися і відбуваються біля її чудотворної ікони!
Подяку складаю Блаженнішому Патріарху Святославу, який сьогодні є тут, у Зарваниці, у місці, яке Ви часто відвідуєте і яке любите, бо є тим, Ваше Блаженство, завдяки кому, чимало з того що тут є чи сталося, відбувалося за Вашою підтримкою і з Вашого благословення. Водночас дякую і усім Владикам Синоду нашої Української Греко-Католицької Церкви, що виразили мені таке велике довір’я, обрали мене єпископом і батьківською любов’ю огорнули мене, приоздобивши цю любов своєю молитвою і  благословенням”. Також владика подякував усім рідним, друзям, кожному хто супроводжував його на дорозі до архиєрейського служіння.

 

Вам може також сподобатися