Марійський духовний центр ЗАРВАНИЦЯ

«Навчімся любити Бога і ближнього! Бо хто вміє любити, той вміє розуміти», – Блаженніший Святослав до молоді у Зарваниці

1 перегляди

Сьогодні дякуймо, що Бог і Богородиця вкотре привели нас до Зарваниці і подарували нам великий скарб нашої особистої живої зустрічі, яка нам так потрібна, щоб відчути себе єдиною родиною, єдиною спільнотою дітей Божих, єдиною Церквою.

Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час зустрічі з молоддю в рамках загальнонаціональної прощі до чудотворної ікони Зарваницької Матері Божої.

«Я щасливий, що можу сьогодні всіх вас бачити. Дякуймо Богу, що можемо сьогодні бути разом, бачитися і спілкуватися. Попри всі труднощі ми відчуваємо, що Господь є дуже близько, особливо Він є найближче до нас, коли нам є найважче», – сказав на початку свого слова до молоді Глава Церкви.

Відтак він закликав згадати у молитвах усіх, хто помер від пандемії. Особливо медичних працівників, які віддають життя, щоб порятувати хворих.

«Особисто хочу помолитися за кожного з ваших близьких, рідних, знайомих, усіх, кого хвороба забрала у вічність. Нехай Божа потіха буде сьогодні серед нас. Нехай вони на небі лучаться з нами у прощі до Зарваниці. Особливо хочемо згадати у молитві наших воїнів, бо крім бича коронавірусу, бич війни продовжує тяжко вдаряти по тілі нашого народу і нашої Церкви», – зазначив Верховний Архиєпископ УГКЦ.

«Дві відкриті рани нашого народу – війна і пандемія – це ті рани, які ми сьогодні хочемо принести перед оздоровляючі очі нашої Матінки – Пресвятої Богородиці, прославленої у Зарваницькій іконі і просити її, щоб вона разом з нами наші болі, але теж і радості принесла до Небесного Отця», – наголосив Предстоятель УГКЦ.

Також Блаженніший Святослав привітав молодь, яка, за його словами, не налякавшись спеки й натираючи мозолі, прийшла до Зарваниці.

«Особлива ласка і привілей для мене – це спілкуватися з вами. Вдячний, що маємо час, хоч обмежений, але живий для спілкування», – сказав він.

Отець і Глава Церкви пригадав і наголосив, що цього року наша Церква зробила для молоді подарунок – Катехизм для молоді «Ми йдемо з Христом».

«Хочемо ще раз офіційно в контексті прощі вам цей Катехизм передати, щоб молода людина могла крокувати своєю життєвою дорогою, життєвою прощею маючи в руках цей путівник паломника, який веде дорогами життя і там знаходяться відповіді на важливі питання».

Цікаво, що сам Катехизм зокрема складається з відповідей на питання молодих людей, які вони впродовж десяти років готували і ставили Блаженнішому Святославові під час прощі у Зарваниці.

«Десять років наших зустрічей – це десять років слухання нашої молоді. Це десять років, впродовж яких молодь мала і має що сказати своїй Церкві, єпископам, священникам, – сказав Предстоятель і додав. – Катехизм – це книга віри Церкви. Він має три розділи: В що ми віримо? На що ми надіємося? Як ми любимо? Як ми навчимося вірити, будемо мати надію і будемо вміти любити одне одного – це буде вершина християнської досконалості, бо хто вміє любити, той може розуміти свого ближнього. Той, хто любить Бога, вміє Його також розуміти».

На завершення кожен учасник отримав унікальну пам’ятну ікону про сьогоднішню зустріч у Зарваниці від Блаженнішого Святослава. Цікаво, що це є копія зображення ікони Христа з двома плямами, яку Главі Церкви подарували у день десятиріччя його інтронізації. За словами архиєрея, під час реставрації цієї ікони в Святоуспенській Унівській лаврі виявилося, що ці дві плями є опіками від горіння.

«Дивлячись на ці дві рани, в обличчя нашому Спасителеві, я відчув, що під час десяти років мого служіння як Предстоятеля, на тілі нашої Церкви сучасна історія випалила дві рани – це війна на сході і пандемія коронавірусу. Це торкнуло моє серце, коли я зрозумів, що Спаситель сам хотів показати, що Він на себе взяв наші рани. Він хотів, щоб його обпекли тим самим, чим сучасна історія і життя пече кожного з нас», – поділився Глава УГКЦ.

«Як на мене – це ікона великої надії. Цей образок, як подяка Богові за десять років, які він нам разом дарував, нехай для кожного з вас буде промінчиком надії, що ми далі йдемо разом з Христом, все переживемо і сила Божа проявиться навіть у наших немочах. Нехай це буде пам’яткою на згадку про нашу живу зустріч», – додав на завершення Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ

Вам може також сподобатися