Марійський духовний центр ЗАРВАНИЦЯ

Чудотворна ікона Розп’яття Спасителя повернулася до Зарваниці

0 перегляди

7 квітня,  у день Благовіщення Пресвятої Богородиці, до Марійського духовного центру «Зарваниця» повернулася чудотворна ікона Розп’яття Спасителя.  Адже 29 березня у Ватикані в базиліці Святого Петра  Святіший Отець Франциск, Папа Римський поблагословив ікону, а також корону – терновий вінок, і цим жестом відновив її почитання та засвідчив чудотворну силу.

Після повернення ікону Розп’яття Спасителя розмістили у соборі Зарваницької Матері Божої, де усі вірні мають можливість постійно складати свої молитви.
У неділю, 14 квітня, чудотворну ікону перевезуть до Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці м. Тернополя для участі у Хресній дорозі, яка щорічно проходить вулицями міста. Очолить хресну ходу архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський  Василій (Семенюк).

Історія ікони Розп’яття Спасителя сягає 1728 року, коли мешканець Зарваниці Стефан Долган у полі, дорогою з Дарахова до Зарваниці помітив «чорну шухляду», у якій зберігалось зображення сцени розп’яття Ісуса Христа написане на шовку. Стефан забрав святиню додому. Через якийсь час завдяки святині стали траплятися дива. Чутки швидко ширилися селом. Іконою зацікавився тодішній власник Зарваниці, який дуже хотів мати її у своїй колекції, але ікону передали до церкви.

У 1742 році ікона була коронована та визнана чудотворною київським митрополитом та львівським архієпископом Атанасієм Шептицьким. Майже 200 років вона зберігалася в церкві Пресвятої Трійці в Зарваниці і була дуже шанованою. Та під час Другої світової війни ікона зникла. Ймовірно, її таємно перевезли до Львова.

прес-служба Марійського духовного центру

Вам може також сподобатися