Вівторок, 28 червня 2022

b 1 b 2 b 3 b 4

Церковний календар на тиждень

Понеділок, 27 червня 2022
Понеділок, 27 червня 2022

Cвятих Єлисея, Методія та Миколая Чарнецького

Вівторок, 28 червня 2022
Вівторок, 28 червня 2022

Cвятих Амоса та Єроніма

Святий Єронім був одним із найбільш ерудованих докторів. Навчався в Римі, відвідував наукові осередки Галлії і Греції, згодом пішов у Сирійську пустелю, де вчився і молився. Був висвячений на священика в Римі. Святий Єронім був довіреною особою і радником святого папи Дамаса. Він уклав латиномовне видання Святого Письма, яку до сьогоднішнього дня використовують західні християни. Помер 420 року.

Середа, 29 червня 2022
Середа, 29 червня 2022

Чудотворця Тихона Аматунтського

Святий Тихон Аматунський народився в середині IV століття на острові Кіпр у місті Амафунт (сучасний Лімасол). Батьки дали йому християнське виховання та прищепили любов до читання Святого Письма. Святий Тихон Аматунтський був єпископом у місті Аматунті. Активно проповідував Християнство на Кіпрі. Відзначався любов’ю до ближніх та ділами милосердя. Твердо і безстрашно сповідував свою віру перед язичниками. Помер в 425 році.

Четвер, 30 червня 2022
Четвер, 30 червня 2022

Мучеників Мануїла, Савела, Ісмаїла та Іпатія

Святі мученики Мануїл, Савел та Ісмаїл були рідними братами. У 362 році перський король послав їх до Царгорода як своїх послів, щоб укласти мир з римським імператором Юліаном Відступником. Будучи побожними християнами, святі брати відмовилися брати участі в поганському бенкеті із жертвоприношенням, який організував Імператор Юліан. За такий вчинок їх жорстоко замучити та зарубали мечем.

П'ятниця, 01 липня 2022
П'ятниця, 01 липня 2022

Мученика Леонтія

Святий мученик Леонтій жив у І столітті у Фінікії (сьогоднішній Ліван). Служив воєводою у війську. За сповідання християнства був повішений і до смерті забичований. Арешт Леонтія доручили двом старшинам військової частини, де служив святий. Один з них пережив важку хворобу і зцілився завдяки молитві до Бога. Це справило на військових велике враження і після зустрічі з Леонтієм обоє повірили в Ісуса Христа та прийняли святе Хрещення.

Субота, 02 липня 2022
Субота, 02 липня 2022

Апостола Юди Тадея

Юда Тадей був одним із дванадцяти Христових апостолів. Після зіслання Святого Духа апостол Юда Тадей проповідував Євангеліє. Закінчив Тадей своє життя у муках. На могилі святого збудований вірменський Монастир Святого Тадея, що розташований поблизу міста Маку у провінції Західний Азербайджан в Ірані. Святий Юда Тадей славиться численними чудами і його широко шанують у нашому краю.

Неділя, 03 липня 2022
Неділя, 03 липня 2022

Священомученика Методія

Святий Методій Патарський - ранньо-християнський мученик. Був єпископом Патари й Олімпу в Лікії (Мала Азія). Він відважно усним та писемним словом обороняв правдиву віру. У своїх працях святий Методій заперечував фальшиве вчення та доводив істинну христову віру. За часів правління римського імператора Максиміліана святого Методія Патарського ув’язнили та закатували до смерті. Помер 311 року в грецькій Халкиді.

Прочанину на замітку

Приєднуйтесь до нас