Thursday, 29 September 2022
  • image1
  • image2
  • image3

b 1 b 2 b 3 b 4

Ікона Розіп'ятого Спасителя

Чудесне об’явлення ікони Розп’ятого Спасителя сталося влітку 1740 р. побожному господареві - селянину із с. Зарваниці Стефану Рисану, коли він їхав на свою сіножать за сіном. Враз воли стали на коліна. З неба сходила надзвичайна ясність, що падала поряд на землю, на якій в цьому ясному преясному світлі надприродним блиском виблискувала ікона Розп’ятого Спасителя. Побачивши таке диво селянин миттю зіскочив із воза на землю і став щиро молитися до Спасителя. Вернувшись додому він одразу ж сповістив про бачене місцевого священика.

На другий день священики з великою процесією пішли в поле до місця об’явлення ікони Розп’ятого Спасителя. Диво. Ікона там же і так же само сяяла величавим блиском. Священики взяли Її на руки і з процесією урочисто перенесли ікону Розп’ятого Спасителя до дерев’яної церкви.

Сам митрополит Атанасій Шептицький приїхав у Зарваницю пересвідчитись про чудесне об’явлення ікони Розп’ятого Спасителя.

Ікону Роз'пятого Ісуса знайдену в 1740 р., що її після канонічних комісій коронував митрополит Атанасій Шептицький, було вміщено в головному престолі. Під час пожежі 1754 р. церква згоріла, але ікона залишилася неушкодженою. Потім Її урочисто перенесли у новопобудовану муровану церкву Пресвятої Трійці.

Saturday, 02 July 2016