Церковний календар на тиждень

Понеділок, 09 липня 2018

Преподобного Давида

Святий Давид Солунський походив із Месопотамії, був ченцем. Він поселився неподалік Солуня, де на самоті у молитві й пості прожив 70 літ. Давид відзначався духом стриманості й побожності. Людей, які відвідували його, він підбадьорював і спонукав до чеснотливого християнського життя. Один монах розповідав, що багато людей довгий час бачили, як вночі з Давидової келії вибухав крізь вікно чудесний вогонь, який з'являвся аж до самої смерті побожного старця 540 року.

Вівторок, 10 липня 2018

Преподобного Самсона

Святий Самсон походив з багатої римської родини. За професією був лікарем. Лікував людей не заради заробітку, а з любові до ближніх. За це Господь наділив його даром чудесних оздоровлень. Після смерті батьків він перейшов до Царгорода, де побудував за власний кошт велику лікарню для бідних. Царгородський патріарх висвятив 30-літнього Самсона на священика. Своє життя великої християнської любові Самсон, батько вбогих, як називали його у місті, закінчив 500 року.

П'ятниця, 13 липня 2018

Собор дванадцяти апостолів Христових

Собор святих славних і всехвальних 12-ти Апостолів Христових святкували віддавна. Церква, згадуючи кожного з 12-ти апостолів у різні пори року, з давніх часів встановила їм загальне святкування наступного дня після пам'яті апостолів Петра і Павла. Святий цар Костянтин Великий побудував у Царгороді храм на честь святих дванадцяти апостолів. На згадки про здійснення цього святкування натрапляємо у IV столітті.

Субота, 14 липня 2018

Безсрібників і чудотворців Косми і Дам'яна

Святі Косма і Дам'ян були рідними братами арабського походження і лікарями за професією. Свої послуги надавали людям без жодної винагороди. За це їх і назвали безсрібниками. Вони лікували людей часто одним тільки покладанням рук. Косма і Дам'ян водночас були християнськими апостолами, які ревно поширювали між поганами Христову віру. За це під час Діоклетіанового переслідування християн поганський намісник наказав їх замучити 303 року.

Неділя, 15 липня 2018

Празник положення ризи Пресвятої Владичиці нашої Богородиці у Влахерні

У час правління імператора Лева І два сенатори, Гальбій і Кандид, пішли на прощу до Святої Землі. У Назареті вони натрапили на кивот з одежею Пречистої Діви Марії. Повернувшись додому, привезли з собою одіж Богородиці і поставили кивот у своїй домашній каплиці у влахернському передмісті над Чорним морем. Незабаром там почали діятися різні чуда. І на цьому місці у Влахерні збудували величну церкву, в якій поклали одіж Пресвятої Богородиці.