Приєднуйтесь до нас

Церковний календар на тиждень

Понеділок, 15 липня 2019
Понеділок, 15 липня 2019

Празник положення ризи Пресвятої Владичиці нашої Богородиці у Влахерні

У час правління імператора Лева І два сенатори, Гальбій і Кандид, пішли на прощу до Святої Землі. У Назареті вони натрапили на кивот з одежею Пречистої Діви Марії. Повернувшись додому, привезли з собою одіж Богородиці і поставили кивот у своїй домашній каплиці у влахернському передмісті над Чорним морем. Незабаром там почали діятися різні чуда. І на цьому місці у Влахерні збудували величну церкву, в якій поклали одіж Пресвятої Богородиці.

Вівторок, 16 липня 2019
Вівторок, 16 липня 2019

Мученика Якинта і святого Анатолія

Святий Анатолій - патріарх константинопольський, автор низки стихир. Народився в другій половині IV століття у місті Олександрії. Брав участь у III Вселенському соборі, який відбувся в 431 році в місті Ефесі та у Халкидонском соборі (451 рік). В 458 році головував на Помісному соборі в Константинополі. Будучи патріархом займався будівництвом нових церков та сприяв перенесенню мощей християнських мучеників до Константинополя. Помер 458 року в Константинополі.

Середа, 17 липня 2019
Середа, 17 липня 2019

Андрея, архиєпископа Критського, преподобної Марти і блаженного святителя Павла Гойдича

Блаженний Павло Гойдич святий УГКЦ. Народився 17 липня 1888 року у Словаччині в родині священика. Після закінчення духовної семінарії, був висвячений на священика. Згодом прийняв сан Пряшівського єпископа УГКЦ. Відзначався глибокою побожністю та був людиною золотого серця. Помер у в'язниці 17 липня 1960 року. Прославився численними чудами на землі. Папа Іван Павло II 4 листопада 2001 року проголосив єпископа Павла Гойдича блаженним. Мощі блаженного владики спочивають у греко-католицькій катедрі в місті Пряшеві (Словаччина).

Субота, 20 липня 2019
Субота, 20 липня 2019

Преподобних Томи та Акакія

Тома з Малеї — християнський святий та чудотворець часів Візантії. Святий Тома був родом з Малеї, жив у IX столітті. Замолоду був багатим і хоробрим вояком. У молодому віці пережив навернення та одягнув чернечу рясу. Віддалившись від усіх світських справ, він відвідував побожних пустельників. Згодом Тома оселився на Малейській горі в Лаконії, де прожив своє праведне життя. Помер Тома у глибокій старості.

Неділя, 21 липня 2019
Неділя, 21 липня 2019

Великомученика Прокопія

Святий Прокопій був родом із Єрусалима. Вже з юних літ вів чеснотливе християнське життя. Жив тільки на хлібі й воді та усе своє життя вивчав Святе Письмо. Прокопій був читцем при церкві в Скитополі і проганяв злих духів покладанням рук. Загинув від рук поган у 303 році у Кесарії Палестинській. Прокопій став першим мучеником за Христову віру в Палестині.


Актуальні новини Марійського духовного центру Зарваниця читайте на офіційній сторінці https://www.facebook.com/zarvanytsya. Приєднуйтеся

official fb page