Прохання про молитву

Графік прощ - 2018

Розпорядок Богослужінь

Пожертва на МДЦ

Фотомить

Пам'ятка заробітчанам Пам'ятка заробітчанам Пам'ятка заробітчанам Пам'ятка заробітчанам Пам'ятка заробітчанам

Відео

Це повинен знати кожен паломник


  • Що таке паломництво, відпуст, проща?

Це особисте паломництво кожного християнина слідами Спасителя. Аскетична вправа, за допомогою якої відбувається покаяння, молитва, піст, чування, постійне перебування в контакті з Богом.

Це не пізнавальна екскурсія, не розважальний похід для тримання приємностей, а духовна праця християн з метою оновлення і очищення серця, вдосконалення душі.

  • Що повинен робити паломник на відпусті?

Молитися, постити, більше перебувати у мовчанні, ніж у пустомовстві, давати милостиню, бути лагідним, стриманим, зосередженим.

  • Основні елементи відпусту, без яких проща не дасть духовної користі.

Ще перед прощею або під час неї обов'язково пере­проситися з тими людьми, з якими перебуваєте у гніві. Якщо з різних обставин це поки що зробити неможливо, постарайтеся простити у душі всі кривди, образи, позба­витися гніву.

Признайтеся щиро перед Богом, що, можливо, у цих недобрих стосунках з ближніми є і ваша вина. Обов'язково помоліться за тих, хто вас образив чи скривдив. Це буде крок до вашого всепрощення, а, можливо, і примирення.

Для отримання повного відпусту гріхів кожен паломник повинен: взяти участь у службі Божій, прийняти Святі Тайни Покаяння (Сповіді), Пресвятої Євхаристії (Причастя і Крові Господа нашого Ісуса Христа) і наприкінці відпусту отримати благословення головуючого там єпископа або священика.

Дуже корисним є: споживання освяченої води, яка витікає з чудотворного джерела, обмивання нею обличчя, інших частин тіла, окроплення будинків, квартир тощо.

Придбані вами на прощі і освячені образки, хрестики, ікони, вервички та інша атрибутика є не лише пам'ятками про відпуст, але й захисними духовними засобами від всякого зла і нещастя, хвороб душі і тіла.

І остання, а, радше, найперша вимога і складова частина відпусту, це сильна віра в Господа Бога, у заступництво Матері Божої Зарваницької, у цілющу силу всього, що відбувається під час прощі, особливо надія на Боже милосердя, на його всепрощення і любов до кожного каянника-паломника. Ви повинні повернутися з прощі просвітленими, оновленими, смиренними.

  • Правила поведінки та одяг

Новини

15 липня 2018 124

Більше 100 тисяч прочан молилися за мир в Україні під час Загальнонаціональної прощі до Зарваниці

У неділю, 15 липня, в Марійському духовному центрі Зарваниця завершилася Загальнонаціональна проща, приурочена 1030-літтю хрещення Русі-України та молитві за мир та цілісність України. Більше ста тисяч прочан з цілої нашої держави, а також Європи, Канади,… Читати далі
15 липня 2018 449

Багатотисячний похід зі свічками відбувся у Зарваниці

Десятки тисяч вірних пройшли центральною вулицею Зарваниці із запаленими свічками у ніч на 15 липня. Традиційно похід зі свічками розпочався біля парафіяльного храму Покрови Пресвятої Богородиці, де зберігається Чудотворна ікона Зарваницької Матері Божої. Читати далі
15 липня 2018 697

Блаженніший Святослав зустрівся з молоддю у Зарваниці

Ніколи не можна насаджувати правду силою та використовувати насилля для того, щоб оберігати християнську мораль. Це є абсолютно проти християнської моралі. Господь нікого не хоче змусити силою вірити в Нього або бути щасливим... Церква ніколи не хоче проти… Читати далі
15 липня 2018 108

На Всеукраїнську прощу до Зарваниці прибули чисельні групи прочан

Сьогодні, 14 липня, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк особисто зустрівся з найчисельнішою групою паломників, які вчора вирушила з Тернополя до Марійського духовного центру Зарваниця. «Дякую вам за ваш труд, жертовність,… Читати далі
10 липня 2018 1658

Прочани зі Словаччини здійснили паломництво до Зарваниці

З 8 по 10 липня у Марійському духовному центрі Зарваниця відбулося перше паломництво прочан зі Словаччини. На прощу до відпустового місця прибуло більше 60 іноземців, очолив групу о. Йосиф Фабішек зі с. Хоньковце Кошицького краю (Словаччина). Читати далі