Приєднуйтесь до нас

15 жовтня у Ватикані Святіший Отець Франциск, Папа Римський, благословив корони для чудотворної ікони Матері Божої Зарваницької, яка перебуває у Соборі Марійського духовного центру Зарваниця.

Під час урочистої Літургії на плоші святого Петра Понтифік молився перед іконою, так вона стала доступна для публічного почитання вірними з цілого світу. Варто зазначити, коронація оригіналу Чудотворної Зарваницької ікони, яка знаходиться у парафіяльній церкві, відбулася рівно 150 років тому, і тоді це дійство звершив Святіший Отець Пій IX.

IMG 3257

Супроводжували ікону з благословення Архиєпископа і Митрополита Тернопільсько-Зборівського Василія Семенюка офіційна делегація у такому складі: митрофорний протоієрей Володимир Фірман, ректор Марійського духовного центру «Зарваниця», протоієрей Марко Семеген, голова товариства «Свята Софія», протоієрей Роман Дутчак, судовий вікарій Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, протоієрей Іван Кулик, настоятель парафія Сергія і Вакха у Римі, ієрей Любомир Зозуляк, настоятель храму Перенесення мощей св. отця Миколая у Тернополі. Також делегація подарувала спеціально виготовлений столик під образ Нерукотворного Спаса в знак вдячності за можливість тернополянам діткнутися святині.

IMG 3120

IMG 3251

Ікона перебуватиме певний час у храмі Святої Софії, храмі св. Сергія і Вакхи Рима та окремих парафіях Італії, а відтак у січні 2018 року її буде доставлено в Україну.

До цього копію Зарваницької Ікони, що вже прославилася чудами, протягом кількох місяців відновлювали у Червонограді. В 1922 році її написав знаний у наших краях митець Петро Холодний. За радянської влади, у часи підпілля УГКЦ, її підпільно зберігали у приватному помешканні с. Зарваниця. За ці роки святиня дуже зруйнувалась. Тож після цьогорічної  Всеукраїнської прощі ікону Матері Божої Зарваницької відреставрували.

IMG 3250

IMG 3108

IMG 3113


Актуальні новини Марійського духовного центру Зарваниця читайте на офіційній сторінці https://www.facebook.com/zarvanytsya. Приєднуйтеся

official fb page